Tinkamiausias lauknešėlis ligoninės pacientui

Pasirinkite temą

Eidami į ligoninę aplankyti artimo žmogaus dažnai susimąstote, kokį maisto lauknešėlį jam geriausiai nunešti. Dažniausias pasirinkimas būna vaisių sultys, vaisiai, saldumynai ar namie pagamintas maistas. Ar tai teisingas sprendimas? Ką naudingiausia nupirkti sergančiam žmogui?

Nepakankama mityba ligos metu gali būti pavojinga 


Nepakankama mityba yra problema, su kuria susiduria daugelis ligoninėje gulinčių pacientų. Ši problema paliečia ne tik onkologinius ligonius ar pernelyg išsekusius žmones. Maisto įsisavinimo sutrikimai ir apetito nebuvimas atsiranda sergant įvairiomis ligomis. Būtina prisiminti, kad ir nutukę žmonės gali turėti mitybos problemų. Dėl nepakankamo baltymų, energijos, mineralų ir vitaminų kiekio pasisavinimo su maistu, padidėjusio jų poreikio ar išsiskyrimo sutrinka organizmo pagrindinės funkcijos, prastėja gaunamo gydymo efektyvumas, daugėja pašalinių reiškinių.

Daugeliui pacientų užsitęsęs mitybos nepakankamumas gali sukelti raumenų nykimą, silpnumą, paralyžių ir kaulų trapumą. Gulintiems ligoniams padidėja pragulų atsiradimo ir sunkios pneumonijos rizika, sunkiau gyja pooperacinės žaizdos, pasireiškia įvairios infekcijos, o gulėjimo ligoninėje laikotarpis prailgėja. Net 1 iš 3 onkologinių ligonių neišgyvena ne dėl neefektyvaus gaunamo gydymo, o dėl bendro organizmo išsekimo.

 

Kaip papildyti padidėjusį energijos poreikį sergant?


Pacientui, sergant įvairiomis ligomis, padidėja ir maistinių medžiagų poreikis. Todėl svarstant, ką valgomo ir naudingo nuvežti į ligoninę -  pirmiausia atsisakykite pridėtinio cukraus turinčių produktų (sulčių, saldumynų, įvairių užkandžių).

Kokį maistą vežti į ligoninę? Visų pirma, reikia pasitarti su gydytoju ir įsiklausyti į jo rekomendacijas. Atsižvelgiant į paciento būklę, rekomendacijos gali būti skirtingos. Bet kokiu atveju, vietoj mažai vertingų maisto produktų verčiau pasirinkti medicininės paskirties gėrimus. Jie aprūpins organizmą energija ir baltymais, kurie ypač reikalingi kovai su liga. Tai pats naudingiausias lauknešėlis pacientui ligoninėje, nes gėrimuose nėra laktozės, glitimo, gliukozės sirupo ar konservantų. Specialios medicininės paskirties gėrimai gausūs baltymais, omega-3 riebalų rūgštimis iš žuvų taukų, vitaminais ir mineralais. Jie lengvai pasisavinami ir gerai toleruojami. Juos paprasta naudoti, neatidarytus galima laikyti kambario temperatūroje.

 

Mitybos poveikis žmogaus sveikatai


Sergančio žmogaus organizmui reikia papildomų kalorijų ir maistinių medžiagų, tai būtina tinkamam imuninės sistemos funkcionavimui. Bet kokiam veiksmui, kurį atlieka nusilpęs organizmas, net ir kvėpavimui, reikia daugiau energijos. Mitybos nepakankamumo atveju energija gaunama iš raumenų. Traumos ar operacijos yra susijusios su didžiulėmis energijos ir baltymų sąnaudomis, kurios naudojamos audinių atsistatymui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad viduriuojantis ir vemiantis pacientas praranda daug maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų. Tai dažnai ir sukelia mitybos nepakankamumą. Gydant kiekvieną ligą reikia tinkamos mitybos, kad būtų išvengta maisto trūkumo komplikacijų. Priešingu atveju organizmas nesusidoroja su ligos sukėlėjais, tampa neatsparus infekcijoms, silpsta, o gydymo trukmė žymiai prailgėja.

 

Lauknešėlis sergančiam žmogui į ligoninę turi būti apgalvotas


Ką valgomo ir naudingo nupirkti artimajam į ligoninę? Operaciniu laikotarpiu gydomam ar neurologiniam pacientui vaistinėje galima nupirkti medicininės paskirties gėrimų, kuriuose yra sudėtinių angliavandenių ir lengvai virškinamų riebalų. 2 buteliukuose esantis subalansuotos energijos kiekis patenkins suaugusiojo žmogaus papildomų maistinių medžiagų poreikį. Tokiu atveju geras pasirinkimas bus subalansuotos sudėties „Fresubin 2 kcal“ medicininis gėrimas. Vėžiu sergančiam pacientui tiktų „Supportan“ medicininis gėrimas, pritaikytas vėžiu sergančių pacientų medžiagų apykaitos pokyčiams.

 

Kam tiks medicininės paskirties gėrimai? 


Kiekvienas ligoninėje gulintis pacientas turėtų vartoti medicininės paskirties gėrimus. Jie stiprina ligonio organizmą ir sutelkia jį kovai su liga. Juos vartodamas pacientas sveiksta greičiau. Pacientams, kuriems jau yra nustatytas mitybos nepakankamumas, kuo skubiau reikalinga gydytojo dietologo konsultacija ir mitybos terapijos planas.

 

Ką valgomo nupirkti vėžiu sergančiam pacientui? 


Renkant lauknešėlį vėžiu sergančiam asmeniui reikia atsižvelgti į jo pakitusius mitybos poreikius. Vėžys išsekina organizmą, ypač sutrikdo baltymų ir riebalų apykaitą ir dėl to bet kuriame gydymo etape gali išsivystyti mitybos nepakankamumas. Onkologine liga sergančiam artimajam verta nupirkti medicininį gėrimą „Supportan“, kuriame yra daug omega-3 riebalų rūgščių iš žuvų taukų, baltymų, skaidulinių medžiagų. Gėrime esantys baltymai kompensuoja padidėjusį baltymų ir raumenų masės netekimą. Omega-3 riebalų rūgštys reikalingos imuniteto atstatymui, gaunamo gydymo efektyvumui palaikyti, pašalinių reiškinių mažinimui. Skaidulinės medžiagos normalizuoja išmatų tūrį ir konsistenciją, maitina gerąsias žarnyno bakterijas, mažina gliukozės pasisavinimo greitį. 10 dienų – tiek laiko reikia naudoti medicininius gėrimus, norint sustiprėti. 

Specialios medicininės paskirties maisto produktą „Supportan“ vartoti prižiūrint medikams. Visa tinklalapyje esanti informacija skelbiama informaciniais tikslais. Sprendimus dėl gydomosios mitybos taikymo ir vykdymo priima gydantis gydytojas.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!