Dažnai užduodami klausimai

Mitybos nepakankamumas yra liga, kuri vystosi, kai organizmas nepakankamai aprūpinamas maisto medžiagomis (baltymais, riebalais, angliavandeniais) ir energijos kiekiu. Mitybos nepakankamumas diagnozuojamas, kai:

  • be objektyvių priežasčių svoris sumažėja bent 5% per 1-3 mėn.,
  • per paskutines 5 dienas suvartojama ženkliai mažiau maisto (ligonis suvalgo apie pusę įprastos maisto porcijos),
  • yra padidėjęs energijos poreikis dėl tam tikros būklės, pavyzdžiui, sergant vėžiu, infekcijomis, po ar prieš operaciją, turint traumų,
  • yra padidėjęs medžiagų netekimas ar jų įsisavinimo sutrikimai (viduriavimas, vėmimas, nustatytas maisto medžiagų neįsisavinimas, kraujo netekimas, įvairios uždegiminės būklės, kai kurių vaistų vartojimas).

Medicininės paskirties gėrimų galima įsigyti internetu.

Taip pat gėrimų galima nusipirkti vaistinėse prie didžiųjų gydymo įstaigų (Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, LSMUL Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės, LSMU Kauno onkologijos ligoninės) bei didžiosiose vaistinėse jūsų mieste.

Kiekviena jums patogioje vietoje esanti vaistinė specialios medicininės paskirties gėrimą gali užsakyti iš tiekėjo ir jau kitą darbo dieną turėti jį vaistinės asortimente.

Medicininės paskirties gėrimo „Supportan“ kainą savo mėgstamoje vaistinėje galite pasitikrinti čia.

Produktas parduodamas pakuotėse po 4 buteliukus (4 x 200 ml).

Papildomam maitinimui rekomenduojami 2 buteliukai per dieną, vartoti bent 10 dienų.

SVARBU! Gerti iš lėto, buteliukas turi būti suvartojamas per 2-4 val., nes greitas išgėrimas gali daryti įtaką prastesniam veikliųjų medžiagų įsisavinimui ir sukelti viduriavimą. Neatidarytas buteliukas gali stovėti kambario temperatūroje, atidarytą reikia sunaudoti per kelias valandas arba iki 24 val. galima laikyti šaldytuve. Daugumai skaniausias - šaltas. Gali būti sušaldytas ir į ledukų formeles, kadangi onkologiniams pacientams šaltas maistas slopina pykinimą. Vartoti prižiūrint medikams.

Jeigu yra poreikis, t. y., priklausomai nuo paciento būklės, ligos bei gydytojo rekomendacijų, specialios paskirties maisto produktą „Supportan“ galima vartoti ir ilgiau. Yra pacientų, kurie produktą vartoja ilgą laiką, pavyzdžiui, kai yra labai išsekę, nualinti ligos ar jiems yra taikomas agresyvus gydymas ir reikalinga daugiau pastangų sustiprėti.

Kviečiame perskaityti straipsnį, kuriame gydytoja dietologė komentuoja, kodėl reikalingas 10 dienų režimas.

Papildoma mityba yra rekomenduojama, kai įprastai suvalgomu maistu neįmanoma patenkinti organizmo poreikių (prastas apetitas, sunki ligos eiga, dėl išopėjusios burnos gleivinės sunku nuryti kietą maistą ir t.t). 

Papildomą mitybą gali rekomenduoti bet kuris sveikatos priežiūros specialistas:

  • gydytojas,
  • slaugytojas,
  • vaistininkas,
  • informacija gali pasidalinti kiti pacientai ar pacientų organizacijos, turintys žinių ar asmeninės patirties mitybos terapijoje.

Lietuvoje šiuo metu parduodamas tik kapučino skonio „Supportan“ medicininės paskirties gėrimas. Rekomenduojame sekti naujienas mūsų Facebook paskyroje, kur pasirodžius naujiems skoniams būtinai pranešime.

Jeigu vartojate gėrimą ilgą laiką, rekomenduojame paįvairinti maistą įtraukiant „Supportan“ į patiekalus. Mūsų rekomenduojamus receptus galite rasti čia.

„Supportan“ gėrimas yra specialiai sukurtas onkologiniams pacientams vartoti prieš, per ar po chemoterapijos ar radioterapijos. Taip pat tinkamas vartoti ir ruošiantis operacijai ar po jos.

Kviečiame skaityti plačiau: Medicininės paskirties gėrimas privalo būti įtrauktas į vėžiu sergančio paciento mitybą.

Žinoma, pacientas privalo pasikonsultuoti su gydančius gydytoju arba gydytoju dietologu dėl medininės paskirties maisto produktų vartojimo.

Kad būtų galima detaliau įvertinti paciento situaciją ir sudaryti specialų mitybos planą, reikalingi tam tikri instrumentiniai tyrimai, paciento mitybos būklės įvertinimas bei dabartinio maisto raciono, kalorijų, maistinių medžiagų peržiūra.

Visus nurodytus kriterijus vertina gydytojai dietologai. Rekomenduojame dėl šių problemų informuoti šeimos gydytoją ir su jo paskirtu siuntimu kreiptis pas gydytoją dietologą. Konsultacijos yra apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) lėšų.

Rekomenduojame atlikti nemokamą mitybos nepakankamumo testą ir jo rezultatus parodyti gydytojui dietologui konsultacijos metu.

Kad būtų galima detaliau įvertinti paciento situaciją ir sudaryti specialų mitybos planą, reikalingi tam tikri instrumentiniai tyrimai, paciento mitybos būklės įvertinimas bei dabartinio maisto raciono, kalorijų, maistinių medžiagų peržiūra.

Visus nurodytus kriterijus vertina bei mitybos planus sudarinėja gydytojai dietologai. Rekomenduojame dėl šių problemų informuoti šeimos gydytoją ir su jo paskirtu siuntimu kreiptis pas gydytoją dietologą. Konsultacijos yra apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) lėšų.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!

Supportan® gėrimas

supportan drink