„Supportan“ gėrimas: dažniausiai užduodami klausimai

Mitybos nepakankamumas yra liga, kuri vystosi, kai organizmas nepakankamai aprūpinamas maisto medžiagomis (baltymais, riebalais, angliavandeniais) ir energijos kiekiu. Mitybos nepakankamumas diagnozuojamas, kai:

  • be objektyvių priežasčių svoris sumažėja bent 5 % per 1–3 mėn.,
  • per paskutines 5 dienas suvartojama ženkliai mažiau maisto (ligonis suvalgo apie pusę įprastos maisto porcijos),
  • dėl tam tikro būklės yra padidėjęs energijos poreikis, pavyzdžiui, sergant vėžiu, infekcijomis, po operacijos ar prieš ją, turint traumų,
  • yra padidėjęs medžiagų netekimas ar jų įsisavinimo sutrikimai (viduriavimas, vėmimas, nustatytas maisto medžiagų neįsisavinimas, kraujo netekimas, įvairios uždegiminės būklės, kai kurių vaistų vartojimas).

Mitybos nepakankamumas gali būti nustatomas gydytojo dietolog. Įtariant, kad jums ar jūsų artimajam gali būti reikalingas mitybos nepakankamumo gydymas, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Medicininės paskirties gėrimai, tokie kaip „Supportan“ gėrimas, yra parduodami internetu.

Taip pat jų galima nusipirkti vaistinėse prie didžiųjų gydymo įstaigų (Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, LSMUL Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės, LSMU Kauno onkologijos ligoninės) bei didžiosiose vaistinėse jūsų mieste.

Kiekviena jums patogioje vietoje esanti vaistinė specialios medicininės paskirties gėrimą gali užsakyti iš tiekėjo ir jau kitą darbo dieną turėti jį vaistinės asortimente, todėl esant poreikiui galima kreiptis į vaistininką.

Medicininės paskirties gėrimo „Supportan“ kainą savo mėgstamoje vaistinėje galite pasitikrinti čia.

Produktas parduodamas pakuotėse po 4 buteliukus (4 x 200 ml).

Papildomam maitinimui rekomenduojami 2 buteliukai per dieną, vartoti bent 10 dienų.

SVARBU! Gerti iš lėto, buteliukas turi būti suvartojamas per 2–4 val., nes greitas suvartojimas gali daryti įtaką prastesniam veikliųjų medžiagų įsisavinimui ir sukelti viduriavimą. Neatidarytas buteliukas gali stovėti kambario temperatūroje, atidarytą „Supportan“ gėrimą reikia sunaudoti per kelias valandas. Atidarius buteliuką jį galima laikyti šaldytuve iki 24 val. Daugumai pacientų „Supportan“ gėrimas skaniausias šaltas. Gali būti sušaldytas ir į ledukų formeles, kadangi onkologiniams pacientams šaltas maistas slopina pykinimą. Vartoti prižiūrint medikams.

„Supportan“ gėrimas, gali būti vartojamas ir ilgiau, jeigu yra poreikis, t. y., priklausomai nuo paciento būklės, ligos bei gydytojo rekomendacijų. Yra pacientų, kurie produktą vartoja ilgą laiką, pavyzdžiui, kai yra labai išsekę, nualinti ligos ar jiems yra taikomas agresyvus gydymas ir reikalinga daugiau pastangų sustiprėti.

Kviečiame perskaityti straipsnį, kuriame gydytoja dietologė komentuoja, kodėl reikalingas 10 dienų režimas.

Papildoma mityba yra rekomenduojama, kai įprastai suvalgomas maistas ir maisto papildai onkologiniams ligoniams negali  patenkinti organizmo poreikių (prastas apetitas, sunki ligos eiga, dėl išopėjusios burnos gleivinės sunku nuryti kietą maistą ir t.t). 

Papildomą mitybą gali rekomenduoti bet kuris sveikatos priežiūros specialistas:

  • gydytojas,
  • slaugytojas,
  • vaistininkas,
  • informacija gali pasidalinti kiti pacientai ar pacientų organizacijos, turintys žinių ar asmeninės patirties mitybos terapijoje.

Lietuvoje šiuo metu parduodamas tik kapučino skonio Supportan DRINK medicininės paskirties gėrimas. Rekomenduojame sekti naujienas mūsų Facebook paskyroje, kur būtinai pranešime, kai pasirodys nauji skoniai.

Jeigu vartojate gėrimą ilgą laiką, rekomenduojame paįvairinti maistą įtraukiant Supportan DRINK į patiekalų sudėtį. Mūsų rekomenduojamus receptus galite rasti čia.

Mityba sergant vėžiu gali būti papildoma medicininės paskirties gėrimais. „Supportan“ gėrimas yra specialiai sukurtas onkologiniams pacientams vartoti prieš, per ar po chemoterapijos ar radioterapijos. Taip pat tinkamas vartoti ir ruošiantis operacijai ar po jos.

Kviečiame skaityti plačiau: Mityba sergant vėžiu: kodėl svarbu įtraukti medicininės paskirties gėrimus?

Žinoma, pacientas privalo pasikonsultuoti su gydančiu gydytoju arba gydytoju dietologu dėl medicininės paskirties maisto produktų vartojimo.

Kad būtų galima detaliau įvertinti paciento situaciją ir sudaryti specialų mitybos planą, reikalingi tam tikri instrumentiniai tyrimai, paciento mitybos būklės įvertinimas bei dabartinio maisto raciono, kalorijų, maistinių medžiagų peržiūra.

Visus nurodytus kriterijus vertina gydytojai dietologai. Rekomenduojame dėl šių problemų informuoti šeimos gydytoją ir su jo paskirtu siuntimu kreiptis į gydytoją dietologą. Konsultacijos yra apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) lėšų.

Rekomenduojame atlikti nemokamą mitybos nepakankamumo testą ir jo rezultatus parodyti gydytojui dietologui konsultacijos metu.

Kad būtų galima detaliau įvertinti paciento situaciją ir sudaryti specialų mitybos planą, reikalingi tam tikri instrumentiniai tyrimai, paciento mitybos būklės įvertinimas bei dabartinio maisto raciono, kalorijų, maistinių medžiagų peržiūra.

Visus nurodytus kriterijus vertina bei mitybos planus sudarinėja gydytojai dietologai. Rekomenduojame dėl šių problemų informuoti šeimos gydytoją ir su jo paskirtu siuntimu kreiptis į gydytoją dietologą. Konsultacijos yra apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) lėšų.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!

Supportan® gėrimas