Patirčių dienoraštis: Onkologinę ligą besigydanti Rūta dalijasi mintimis apie pooperacinį laikotarpį

Pasirinkite temą

Kartu su diagnozuota onkologine liga pacientą bei jo artimuosius užplūsta klausimai ir sunkiai tą akimirką suvokiamų jausmų banga. Norint išreikšti emocinį palaikymą ir padėti sveikti, iki tol su panašia situacija nesusidūrusiems artimiesiems labai svarbu pirmiausia suprasti sergančiojo jausmus ir poreikius. Dėl šios priežasties dalijamės savo vykdyto projekto „Patirčių dienoraštis“ tekstais. Onkologine liga serganti Rūta, pažįstama kaip projekto „Dėkingumo dėžutė“ iniciatorė ir kūrėja, atvirai dalijosi savo mintimis. Sveikdama po operacijos ji kasdien 10 dienų vartojo medicininės paskirties gėrimą „Supportan“ ir fiksavo besikeičiančią savijautą.

Sugrįžusi liga
 

Prieš pusmetį, po beveik 7-erių metų pertraukos, Rūtai atsinaujino onkologinė liga. Nors moteris žinojo, jog taip gali nutikti, sako, po tiek laiko jau nebesitikėjusi. Šiandien Rūta ruošiasi operacijai ir norėdama edukuoti visuomenę atvirai kalba apie savo ligą.

„Mano ligos gydymas kiek kitoks nei daugelio onkologinių ligų, o operacija įsiterpia į chemoterapijos kursą. Iki šiol gydymas nebuvo labai alinantis – netekau dviejų kilogramų, tačiau chemoterapijos metu, ketvirtą lašinimo dieną, dingsta apetitas ir tokia būsena tęsiasi maždaug savaitę. Dėl nepakankamos mitybos nukrinta kraujo rodikliai, burnoje ir stemplėje atsiveria žaizdos, tad maitintis įprastai darosi vis sudėtingiau arba išvis neįmanoma“, – pasakoja moteris.

Siekiant išvengti panašios situacijos, pasitarusi su gydytojais, 10 dienų po operacijos Rūta vartojo medicininės paskirties gėrimą „Supportan“ ir dalinasi su jumis savo savijauta ir pastebėjimais.


Po operacijos


18 dienų po operacijos Rūta praleido ligoninėje, 10 iš jų kasdien suvartodama po 2 buteliukus „Supportan“. Nors medicininį gėrimą vartojo papildydama įprastą mitybą, tačiau neslepia, jog būta dienų, kai visą dienos racioną sudarydavo tik antibiotikai, vaistai nuo skausmo ir „Supportan“. Kadangi tai ne pirma pacientės operacija, paprašėme jos papasakoti, kaip pooperacinis laikotarpis atrodė šįkart.

„Kadangi mano režimas buvo išskirtinai tik gulimas (buvo operuota koja), sunku įvertinti, kiek energijos gėrimas man būtų suteikęs kitokiomis sąlygomis. Vis tik „Supportan“ naudą labai aiškiai pajutau gijimo procese. Gėrimo sudėtyje yra daug baltymų, kas labai reikalinga sveikstant. Kiekvieną dieną apžiūrinėdamas pakankamai didelį mano pjūvį, gydytojas džiaugdavosi, kaip gražiai šis gyja. Iš patirties žinau, kad taip pasiseka tikrai ne visuomet“, – mintimis dalijasi Rūta.

Be to, kas keturias dienas jai buvo atliekami kraujo tyrimai. Kai kuriomis dienomis rodikliai buvo išties ženkliai nukritę, tačiau po kelių dienų – vėl arti normos ribų. Gydytojas negalėjo paaiškinti, kodėl įvyko tokie staigūs pokyčiai, mat per tą laiką mergina spėdavo išgerti vos kelias geležies tabletes. Vis dėl to pati Rūta dalį pooperacinio laikotarpio sėkmės priskiria medicininės paskirties gėrimui ir sako, kad be jo atsigauti po operacijos būtų buvę kur kas sudėtingiau.
 

Supportan, fresubin, buteliukai, onkologinis, pacientas, mityba
 
Gelbstintis gėrimas
 

Nors operacijos Rūtai ne naujiena ir onkologinės ligos gydymo procese ji jau buvo vartojusi medicininės paskirties gėrimų, tačiau „Supportan“ išbandė pirmą kartą. Mergina pasakoja, kad ankstesniais kartais jai labai nepatikdavęs gėrimų skonis – neatspindėdavo to, kas rašoma ant pakuotės. „Šįkart sudėtinga buvo įsivaizduoti, jog viename buteliuke yra tiek baltymų, tiek omega-3 riebalų rūgščių bei kitų organizmui vertingų medžiagų. Gurkšnojant tiesiog atrodydavo, kad geri šaltą kapučino kokteilį. Esu kavos mėgėja, tad skonis man labai patiko“, – įspūdžiais dalijasi Rūta.

Ji sako, kad šis gėrimas galėtų būti išsigelbėjimas visiems aktyvų onkologinį gydymą gaunantiems pacientams, ypač tiems, kuriems dėl ligos eigos ar gydymo sudėtinga ryti bei kramtyti, kurie turi žaizdų burnoje ir gerklėje. Tokiu atveju bandymai maitintis įprastu maistu sukelia daugybę skausmo, tad rinkdamiesi vieną blogybę iš dviejų pacientai nustoja valgyti, o nustoję valgyti, pradeda silpti ir susiduria su mažiau efektyviais gydymo rezultatais.
 

Kada rinktis medicininės paskirties gėrimą?
 

Prieš pradėdama 10 dienų vartoti medicininės paskirties gėrimą „Supportan“, Rūta pasitarė su ją gydančiu gydytoju. Nors ir žinojo, kad gėrimo sudėtis onkologiniams pacientams itin vertinga, buvo svarbu įsitikinti, kad papildomos priemonės netrukdys gydymo procesui. Mergina prisimena, kad išgirdęs klausimą gydytojas reagavo labai teigiamai – šis gėrimas jam buvo žinomas, jo pacientų ne kartą vartotas.

Rūta įsitikinusi, kad „Supportan“ tikrai praverstų skirtinguose onkologinės ligos gydymo etapuose, pavyzdžiui: netekus daug svorio, susidūrus su gydymo komplikacijomis, kai nebepavyksta maitintis įprastu būdu ar taikant chemoterapinį gydymą. Kodėl šiuo atveju buvo pasirinkta gėrimą vartoti po operacijos? Operacija laukė sudėtinga: pakankamai didelis pjūvis, dalis kaulo pakeista protezu, o ir ligos gydymo specifika tokia, kad praėjus kuriam laikui po operacijos – taikoma chemoterapija. Vadinasi, reikėjo dėti visas pastangas, kad pooperacinis laikotarpis būtų kuo sklandesnis, o pacientė kuo greičiau sustiprėtų prieš tolimesnį gydymą. Gražiai gyjantis pjūvis ir pakankamai geri kraujo rodikliai buvo įrodymas, kad medicininės paskirties gėrimas buvo pasitelktas laiku. 

Ačiū savo patirtimi sutikusiai pasidalyti Rūtai. Siunčiame sveikatos linkėjimų ir pergalių kituose gydymo etapuose!
 

Visa tinklalapyje esanti informacija skelbiama informaciniais tikslais. Sprendimus dėl klinikinės mitybos taikymo ir vykdymo priima gydantis gydytojas.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!