Vėžiu sergančia drauge besirūpinanti Vaida: „Onkologiniai ligoniai turi daug klausimų, į kuriuos ieško atsakymų“

Pasirinkite temą

Lietuvoje onkologinės ligos kasmet paliečia nemažai šeimų ir šių ligų kamuojamų asmenų
artimųjų. Viena iš jų – Vaida, sutikusi pasidalyti istorija, ką reiškia rūpintis onkologine liga sergančia drauge.

„Mano artima draugė prieš pusę metų susirgo onkologine liga – galvoje buvo aptiktas auglys. Diagnozė nustatyta labai netikėtai ir ligai jau pažengus. Buvo sunku patikėti išgirsta diagnoze dėl to, kad iki tol nebuvo jokių požymių ar įtarimų apie šią klastingą ligą. Tiesiog pablogėjo sveikata taip, kad prireikė medikų pagalbos, o vėžys buvo aptiktas ieškant priežasčių, kodėl taip nutiko“, – pasakoja Vaida.

Ši moteris – viena iš žmonių, kurie padeda draugei onkologinės ligos gydymo kelionėje, mat ši gyvena viena. „Susirgus jai tapo fiziškai sunku susitvarkyti su buities rūpesčiais, todėl pagalbos tenka prašyti aplinkinių. Aš – viena iš jų. Ta pagalba – vaistų ir maisto pristatymas, valgio gaminimas, pavėžėjimas prireikus. Jėgos nebeleidžia pačiai apsitarnauti. Šiuo metu mano draugei po operacijos yra taikomas chemoterapinis gydymas“, – dėsto pašnekovė.


Medicininės paskirties gėrimai


Pasak Vaidos, sergant onkologine liga, medikai rekomenduoja visavertę mitybą, tačiau dažnai kyla klausimų, kas tai yra ir ką daryti, kai pacientas negali valgyti?

„Labai trūksta informacijos apie onkologinių ligonių mitybą, apie tai, kokie produktai jiems tinkami. Draugei palaipsniui mažėja kūno svoris, o kai gydymas – intensyvesnis, apetitas visai prapuola. Dingus apetitui, ieškojome alternatyvų įprastiniam maistui, kad neišsivystytų mitybos nepakankamumas, antraip jis dar labiau apsunkintų gydymo procesą. Medicinos specialistas rekomendavo medicininės paskirties gėrimus kaip alternatyvą organizmui gauti reikiamų maisto medžiagų. Tai padėjo papildyti kasdienę mitybą“, – aiškina drauge besirūpinanti moteris. Medicininės paskirties gėrimuose „Supportan“ yra daug baltymų, angliavandenių, riebalų, omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų, skaidulinių ir mineralinių medžiagų.


Psichologinė pagalba


Vaida pabrėžia, kad svorio kritimas ir apetito nebuvimas ne tik fiziškai sekino jos draugę, bet ir baugino psichologiškai. Susidoroti su psichologiniais sunkumais padėjo psichologų
konsultacijos.

„Didžiausias onkologinių ligonių artimųjų iššūkis – gauti tikslios informacijos, kaip ir kuo padėti sergančiajam, juk pagelbėti labai norisi. Dabar jau galiu patarti, kad būtina kreiptis į specialistus, kurie galėtų padėti, suteiktų žinių, kaip kovoti su šia liga. Negalima likti vienam kovoje su šia baisia liga. Gydytojas, pasakęs diagnozę, pacientą turėtų iškart nukreipti pas psichologą“, – teigia pašnekovė.


Medicininės paskirties maisto produktą „Supportan“ vartoti prižiūrint medikams. Visa tinklalapyje esanti informacija skelbiama informaciniais tikslais. Sprendimus dėl klinikinės mitybos taikymo ir vykdymo priima gydantis gydytojas.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!