Medicininės paskirties gėrimai

Pasirinkite temą

Labiausiai fiziologinis, saugiausias ir pigiausias energijos ir maistinių medžiagų pasisavinimo būdas yra įprastinis maitinimasis per burną. Jis turi atitikti esamus paciento poreikius. Jei įprastinio maisto vartoti neįmanoma, rekomenduojama savo mitybą papildyti specialios paskirties medicininiais gėrimais.

Medicininiai gėrimai padeda užtikrinti reikiamą energijos ir maistinių medžiagų poreikį. Tai specialios paskirties medicininiai baltyminiai gėrimai, leisiantys papildyti įprastą maistą trūkstamomis maistinėmis medžiagomis - baltymais, riebalais, vitaminais ir mineralais. Gydytojas dietologas patars, kuris klinikinės mitybos produktas Jums bus tinkamiausias. Medicininių gėrimų sudėtyje yra tinkamai parinktos ir subalansuotos maistinės medžiagos, kurios papildo ir pagerina paciento mitybą bei palengvina jo sveikimą.

Subalansuota mityba yra tokia, kuri užtikrina reikiamą kiekį reikalingų maistinių medžiagų ir energijos, tinkamą organizmo funkcionavimą ir gerą sveikatos būklę. Dėl nepakankamos, nepilnavertės mitybos krinta svoris, trūksta maistinių medžiagų, sumažėja ir psichinis pajėgumas. Atsiranda raumenų audinių atrofija, trūksta vitaminų, susilpnėja organizmo imunitetas, o tai savo ruožtu sukelia daugybę gyvybei pavojingų komplikacijų.

Nepakankamai maitinamas pacientas yra nusilpęs, išsekęs, apatiškas ir nuvargęs. Jis turi per mažai jėgų ir noro greitai ir be komplikacijų pasveikti po operacijos, traumos, o reabilitacija nesuteikia laukiamų rezultatų. Dėl komplikacijų, atsirandančių esant mitybos nepakankamumui, dažnai nėra galimybės tęsti gydymo. Gali būti atidedamos suplanuotos procedūros ar operacijos, blogėti taikomo gydymo prognozės, pratęsiamas paciento buvimas ligoninėje, dažnėja apsilankymai pas specialistus, išauga gydymo išlaidos. Mitybos nepakankamumas ir su tuo susijusios gydymo komplikacijos gali būti susijusios ir su padidėjusiu mirtingumu.

Medicininiai specialios paskirties gėrimai yra rekomenduojami sergantiems žmonėms ir tiems, kurie dėl įvairių priežasčių nesugeba ar negali pasisavinti organizmo veiklai reikalingų maistinių medžiagų (pvz., turi ribotą judėjimo galimybę ar rijimo sutrikimų).

  • Medicininius gėrimus galima įsigyti vaistinėse ir internetinėse vaistinėse;
  • medicininiai gėrimai papildo mitybą trūkstamomis maistinėmis medžiagomis;
  • Vartodami medicininius gėrimus, turite laikytis gydytojo ar vaistininko nurodymų.

Šie gėrimai yra medicininis maistas. Jie yra tinkami vartoti gresiant, ar jau esant mitybos nepakankamumui, sergant įvairiomis ligomis. Juose gausu baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų ir mineralų.
 

Medicinių gėrimų savybės:
  • suteikia daug energijos;
  • gausu baltymų;
  • praturtinti omega-3 riebalų rūgštimis iš žuvų taukų;
  • su skaidulinėmis medžiagomis;
  • be glitimo, laktozės, konservantų.

 

Visa tinklalapyje esanti informacija skelbiama informaciniais tikslais. Sprendimus dėl klinikinės mitybos taikymo ir vykdymo priima gydantis gydytojas.

Turite klausimų ar reikalinga konsultacija? Parašykite mums!